Jdi na obsah Jdi na menu
 


WAR AND EGG ,

       Paroubek meeting !

Vajíčko a válka, Paroubkův míting !

Text a Foto: Novinky.cz

     Obrazek

 Na pražském Andělu se ve středu odpoledne během mítinku ČSSD snesly na členy vedení strany stovky vajec. Vajíčka zasypala pódium, na které členové ČSSD nastoupili kryti deštníky. Už před příjezdem předsedy Jiřího Paroubka panovala napjatá atmosféra.

 Obrazek

Už před příjezdem předsedy Jiřího Paroubka panovala napjatá atmosféra. Již ve 14:45 bylo prostranství u stanice metra zaplněné jak příznivci tak odpůrci sociálních demokratů. Stoupenci ČSSD se vyzbrojili stříkacími pistolkami na vodu a transparenty s nápisy: "Nebojíme se vás." Poté, co na pódium nastoupili představitelé ČSSD, snesla se na ně sprška vajec, z nichž mnohá našla cíl.

Mítink byl pomyslným vyvrcholením vajíčkové kampaně, která odstartovala před několika dny, kdy byl jeden z předvolebních mítinků ČSSD narušen mužem, jenž se snažil trefit Jiřího Paroubka vajíčkem. Z ojedinělého incidentu se stalo mediální téma.

Potenciální vrhači se začali sdružovat na komunitním serveru Facebook, kde vznikla kampaň "V každém městě vejce pro Paroubka". Po středečních událostech vyzval její iniciátor k zastavení dalších útoků. Incident, při němž se na představitele sociální demokracie snesly stovky vajec, odsoudili politici, ministr vnitra i prezident Václav Klaus.

 FACEBOOK   - Ano přesně tam se lidi domlouvali na hazení vajíček.

 

ObrazekSložte vejce, vyzval první vrhač své následovníky

Forst stránku Facebooku založil proto, aby formou recese poukázal "na nebezpečné praktiky pana předsedy Paroubka a jeho spolupracovníků". Nečekal však, že vzbudí zájem tolika lidí.

Organizátoři kampaně vyzvali k symbolickému složení vajec: "Rádi bychom vyzvali ty z vás, kteří souhlasí s našimi názory, aby v pátek 29. 5. 2009 během dne v místě svého bydliště symbolicky složili vejce k budovám institucí, které představují oblastní politickou moc (krajský úřad, obecní úřad, magistrát, radnice...), a to bez ohledu na to, kterou politickou stranou jsou řízeny."

Akt skládání vajec má začít v Kolíně, kde bylo hozeno první vejce, v 9:00 za účasti všech aktérů, kteří stáli u zrodu.

"Toto už do politiky nepatří, je to neetické a může to vytvořit alibi mnohem ostřejší politice a radikálům, protože od vajíčka ke kameni není zas tak daleko. Může to skončit tím, že se tady začne provádět politika ulice, a pokud se budeme ptát, kde to začalo, tak toto jsou projevy, které k tomu vedou,“ sdělil Novinkám politolog Jan Kubáček.

"Politika je o dialogu a výměně názorů. Jakékoli narušení politické plurality je zcela nepřijatelné,“ přizvukuje odborník Ladislav Cabada. A před nebezpečnými dopady varoval také politolog Miroslav Mareš: "Pokud se bude takové jednání heroizovat, může se něco podobného stát kterémukoli jinému politikovi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___________________


logo


stáhnout mp3

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lol

(je to koloděj, 30. 5. 2009 14:24)

vajička, vajíčka !!!!!