Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mexiko kvůli chřipce téměř přestává fungovat

ObrazekKvůli obavám z dalšího šíření prasečí chřipky rozhodla mexická vláda o dočasném pozastavení činnosti federálních úřadů a soukromých podniků, jejichž fungování není nezbytné pro zajištění základních životních potřeb obyvatelstva. Opatření začne platit v pátek a potrvá pět dní. Mexiko ve čtvrtek také oficiálně potvrdilo, že virus prasečí chřipky v zemi prokazatelně zahubil 17 osob.

Méně důležité federální úřady se uzavřou v termínu od 1. do 5. května, oznámil podle agentury AP mexický ministr zdravotnictví José Ángel Córdova. Na stejnou dobu musí zavřít i méně významné podniky v soukromém vlastnictví. Nezbytné služby, jako například doprava, supermarkety, svoz odpadů a nemocnice, zůstanou v provozu i nadále.

Vzrostl také oficiální počet lidí nakažených virem prasečí chřipky, uvedl Córdova. Počet potvrzených případů stoupl ze 49 na 99 osob a osm nemocných zemřelo.

Obrazek

Prasečí chřipka je už v Německu a Rakousku

Německo ve středu oznámilo, že jsou v zemi první tři případy nákazy člověka prasečí chřipkou. Dva pacienti jsou v Bavorsku, jedna žena leží v Hamburku. Nemoc je potvrzena i u 28leté ženy z Rakouska, uvedlo rakouské ministerstvo zdravotnictví.Institut Roberta Kocha ve středu potvrdil, že tři lidé v Německu jsou nakaženi prasečí chřipkou. Jde o dva lidi z Bavorska a ženu z Hamburku.

Jako první nákazu virem prasečí chřipky u muže pocházejícího z blízkosti Řezna ve středu ráno oznámilo bavorské ministerstvo zdravotnictví. Táhne mu na čtyřicítku. Dopoledne informovalo ministerstvo o dalším případu, nemocí se nakazila 37letá žena z Kulmbachu, která byla na dovolené Mexiku.

Třetí nakaženou je 22letá žena z Hamburku, která se koncem týdne vrátila z Mexika. U ní se spekulovalo, že onemocněla prasečí chřipkou. Už v noci na středu říkal Stephan Günther, šéf virologického oddělení hamburského Institutu Bernharda Nochta, že je "vysoká pravděpodobnost", že se nakazila. Měla vysoké horečky i další příznaky nemoci. Leží v hamburské nemocnici na izolovaném infekčním oddělení.
V Rakousku se prasečí chřipkou nakazila žena

V Rakousku testy prokázaly nákazu virem H1N1 u 28leté ženy, která navštívila své rodiče v Guatemale a vracela se přes hlavní město Mexika, Miami a Düsseldorf. Měla vysoké horečky až 40 stupňů Celsia. Dostává Tamiflu. Leží v izolované místnosti ve vídeňské nemocnici.

Bylo provedeno několik testů nukleových kyselin a shodné byly výsledky pouze při srovnání s aktuálním virem prasečí chřipky a ne s ostatními viry.

 Nákazu po poledni potvrdilo i rakouské ministerstvo zdravotnictví. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PRESS - ForPeople

(PRESS - ForPeople, 30. 4. 2009 13:44)

Zdroj: Novinky.cz