Jdi na obsah Jdi na menu
 


SAPA - Požár v Asijské Tržnici

 

Obrazek

Jednotky HZS Praha , Středočeského kraje a  jednotky HZS podniků a jednotky SDH se  dostavily k požáru budovy obchodního centra tržnice Libuš. Jedná se o dvoupatrovou budovu, v přízemí se nacházejí velkoprodejny obuvi, textilu, potravin, nápojů, elektroniky a nábytku převážně asijských prodejců. V prvnim patře jsou sklady a kanceláře, přeplněné uvedeným zbožím v kartonech.

 Na hašení bylo postupně nasazeno 7C proudů s vodou z výškové techniky - automobilové žebříky a 4 B proudy vedeny na střechu a do mezistropí. Hasební voda byla odebírána jednak z místní hydrantové sítě (Pražské vodárny zvyšovaly tlak) a dále pak dopravována kyvadlovou dopravou cisternami.

Násilně byly rozebírány mříže na oknech a otevírány zamčené dveře do přízemí budovy. Požářiště rozděleno na 5 bojových úseků a zřízen štáb hašení. Před budovou parkovaly automobily, které bránily hasičské technice a byl zajištěn jejich odtah za asistence PČR.

Jednotky HZS Středočeského kraje (Kladno, Říčany, Brandýs nad Labem a Mělník) jsou uvedeny do pohotovosti na hasičských stanicích hl.m. Prahy. Příslušníci chemické služby HZS hl.m. Prahy průběžně monitorovali koncentraci zplodin hoření v ovzduší v okolí požáru a na přilehlém sídlišti Libuš. Zdraví škodlivé hodnoty nebyly naměřeny.

Požárem byla zasažena plocha budovy 70 x 50 m s částečným zborcením střešní konstrukce. Nadále probíhá hašení s rozebíráním podhledů stropů a střechy.

Obrazek

Hasičské jednotky, zasahující při požáru písnické tržnice, kolem 20:00 mají požár již plně pod svojí kontrolou. Teď je však čeká ta u hasičů nejméně oblíbená a nepopulární práce - dohašovaní a rozebírání. Do objektu stálé proudí hektolitry vody z B a C proudů, cisterny kolují od hydrantu na požářiště a zpět. Toto bude trvat nejméně po celou dnešní noc, ale zřejmě i zítra. Výši škody a ani příčinu vzniku požáru není v těchto chvílích možné určit. Samotné vyšetřování proběhne na místě během následujích dní.

 

 

Obrazek

Více naše video nahoře.  Pokud by jste si ho chtěli stáhnout klikněte zde !

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář